Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hieracium murorum L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Hieracium (runjika (Hr), Nikolić, T., 201912707, palica popovska (Hr), Šulek, B., 18791256, paličica (Hr), Šulek, B., 18791256, plešivica (Hr), Šulek, B., 18791256, plešivka (Hr), Šulek, B., 18791256, puhavka (Hr), Šulek, B., 18791256, runjika (Hr), Domac, R., 19944, žutenica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 802 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Hieracium ciliatum Almq. non Willd., sinonim (s), Thcdenius, Fl. Uplands & Soedermanl. 360 (1871). , Hieracium cordifolium Kit., sinonim (s) , Hieracium flexicaule Tausch, sinonim (s), Tausch in Flora 11, Ergänzungsbl. 1. 1828. , Hieracium melanoadenium Vuk., sinonim (s) , Hieracium murorum L. var. pilosissimum L., sinonim (s), Sp. Pl., ed. 2: 803 (1753) , Hieracium murorum var. sylvaticum L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Hieracium silvaticum Beck, sinonim (s) , Hieracium sylvaticum (L.) Gouan, sinonim (s), Gouan, Ill. Observ. Bot. 1773. , Hieracium sylvaticum (L.) L., sinonim (s), Amoen. Acad. 4: 105 (1759) , Hieracium sylvaticum Vis., sinonim (s)

Common names: šumska runjika (Hr), Nikolić, T., 201912707, šumska runjika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.