Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hieracium pilosella L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Hieracium (runjika (Hr), Nikolić, T., 201912707, palica popovska (Hr), Šulek, B., 18791256, paličica (Hr), Šulek, B., 18791256, plešivica (Hr), Šulek, B., 18791256, plešivka (Hr), Šulek, B., 18791256, puhavka (Hr), Šulek, B., 18791256, runjika (Hr), Domac, R., 19944, žutenica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 800 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Hieracium pilosella ssp. minuticeps Nägeli et Peter, sinonim (s), Nägeli et Peter, Hierac. Mitt. Eur. 1. 1885. , Hieracium pilosella ssp. minutissimum Zahn, sinonim (s), "Zahn in Mitt. Naturwiss. Vereins Univ. Wien, ser. 2 6. 1908." 100 1908. , Hieracium pilosella ssp. trichosoma Nägeli et Peter, sinonim (s), Bot. Jahrb. Syst. 5: 254. 1884 , Pilosella officinarum F. W. Schultz et C. H. Schultz, sinonim (s), Flora 45: 422 (1862) , Pilosella officinarum Vaill., sinonim (s), Königl. Akad. Wiss. Paris Phys. Abh. 5: 703. 1754

Common names: mala runjika (Hr), Nikolić, T., 201912707, brada ovčija (Hr), Šulek, B., 18791256, dlakava runjika (Hr), Pahlow, M., 19897748, jandrašika (Hr), Šulek, B., 18791256, kosmura (Hr), Šulek, B., 18791256, mala runjika (Hr), Domac, R., 19944, mišje uho (Hr), Šulek, B., 18791256, ovčica mišja (Hr), Šulek, B., 18791256, ovčija brada (Hr), Šulek, B., 18791256, ovčja bradica (Hr), 18471006, ovčja travica (Hr), 18471006, proljetnica (Hr), Šulek, B., 18791256, runjavica (Hr), 18471006, runjavičina (Hr), Šulek, B., 18791256, slavak (Hr), Šulek, B., 18791256, zečja loboda (Hr), Kušan, F., 19562137

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.