Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hieracium sabaudum L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Hieracium (runjika (Hr), Nikolić, T., 201912707, palica popovska (Hr), Šulek, B., 18791256, paličica (Hr), Šulek, B., 18791256, plešivica (Hr), Šulek, B., 18791256, plešivka (Hr), Šulek, B., 18791256, puhavka (Hr), Šulek, B., 18791256, runjika (Hr), Domac, R., 19944, žutenica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 804 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Hieracium autumnale Griseb., sinonim (s), Abh. Königl. Ges. Wiss. Göttingen 5: 133. 1853 , Hieracium bladonii Pugsley, sinonim (s), J. Linn. Soc., Bot. 54: 299. 1948 , Hieracium boreale Fr., sinonim (s), Nova Acta Regiae Soc. Sci. Upsal., ser. 2, 14: 190 (1848) , Hieracium boreale ssp. fuscidulum Fr., sinonim (s), Uppsala Univ. Arsskr. 1862: 131. 1862 , Hieracium melanocalathium Borbás, sinonim (s), Magyar Orv. Termész. Vándorgyül. Tört. Vázl. Munk. 23: 323. 1887 , Hieracium platyphyllum ssp. valdefoliosum (Sudre) Zahn, sinonim (s), Ascherson & Graebner, Syn. Mitteleur. Fl. 12(3): 631. 1938 , Hieracium sabaudum ssp. autumnale (Griseb.) Zahn, sinonim (s), Koch, Syn. Deut. Schweiz. Fl., ed. 3: 1916. 1902 , Hieracium silvestre Tausch, sinonim (s), Flora 11, Ergänzungsbl. 1: 70. 1828 , Hieracium valdefoliosum Sudre, sinonim (s), Bull. Acad. Int. Géogr. Bot. 23: 83. 1913

Common names: savojska runjika (Hr), Nikolić, T., 201912707, Savojska runjika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.