Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hornungia petraea (L.) Rchb.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hornungia (grančika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Deutchl. Fl. 1: 33 (1837)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. (Heinrich Gottlieb) Ludwig Reichenbach

Synonyms: Hutchinsia petraea (L.) R. Br., sinonim (s), W. T. Aiton, Hort. Kew., ed. 2, 4: 82 (1812) , Lepidium petraeum L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl., ed. 1. 1753.

Common names: kamenjarska grančika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kamenjarska grančika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.