Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ailanthus altissima (Mill.) Swingle

Order: Sapindales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Simaroubaceae (pajaseni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Ailanthus (pajesan (Hr), Nikolić, T., 201912707, pajasen (Hr), Domac, R., 19944, pajesan (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Jour. Washington Acad. Sci. 6: 490 (1916)

Taxon author(s) 1. Philip Miller2. Walter Tennyson Swingle

Synonyms: Ailanthus cacodendron (Ehrh.) Schinz et Thell., sinonim (s), Mém. Soc. Sci. Nat. Math. Cherbourg 38: 637, 679. 1912. , Ailanthus giraldii Dode, sinonim (s), Bull. Soc. Dendrol. France 1907: 191, f. s.n. 1907. , Ailanthus glandulosa Desf., sinonim (s), Desf. in Hist. Acad. Roy. Sci. Mem. Math. Phys. (Paris, 4°) 1786. 1788. , Ailanthus peregrina (Buc'hoz) Barkley, sinonim (s), Ann. Missouri Bot. Gard. 24: 264. 1937 , Ailanthus sutchuensis Dode, sinonim (s), Bull. Soc. Dendrol. France 1907: 192, f. a. 1907. , Ailanthus vilmoriniana Dode, sinonim (s), Bull. Soc. Dendrol. France 190, f. c. 1904. , Pongelion cacodendron (Ehrh.) Farw., sinonim (s), Farw. in Amer. Midl. Naturalist 12. 1930. , Pongelion glandulosum (Desf.) Pierre, sinonim (s), Fl. Forest. Cochinch. 4(fasc. 19): , sub pl. 294. 1892. , Rhus cacodendron Ehrh., sinonim (s), Hannover. Mag. 1783: 227. 1783. , Toxicodendron altissimum Mill., bazionim (baz.), Gard. Dict., ed. 8: no. 10 (1768)

Common names: žljezdasti pajasen (Hr), Nikolić, T., 201912707, bogač (Hr), Šulek, B., 18791256, jelš (Hr), Haračić, A., 1894783, pajasen (Hr), Kušan, F., 19562137, pajesan žljezdasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, rajsko stablo (Hr), Šulek, B., 18791256, žljezdasti pajasen (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.