Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hypericum maculatum Crantz

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Clusiaceae

Genus: Hypericum (pljuskavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, gospino zelje (Hr), Šulek, B., 18791256, pljuskavica (Hr), Domac, R., 19944, siljena (Hr), Šulek, B., 18791256, trava sv. Ivana (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Stirp. Austr. Fasc. 2: 64 (1763)

Taxon author(s) 1. Heinrich Johann Nepomuk von Crantz

Synonyms: Hypericum maculatum ssp. quadrangulum sensu, sinonim (s) , Hypericum quadrangulum auct., non L., sinonim (s)

Common names: pjegava pljuskavica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.