Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Isatis tinctoria L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Isatis (seč (Hr), Nikolić, T., 201912707, vrbovnik (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 670 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Isatis campestris Steven, sinonim (s) , Isatis canescens DC., sinonim (s), DC. in Lam., Fl. Franç., ed. 2, 5. 1815.

Common names: bojadisarski seč (Hr), Nikolić, T., 201912707, bojadisarski vrbovnik (Hr), Domac, R., 19944, farbovnik (Hr), Šulek, B., 18791256, glastar (Hr), Šulek, B., 18791256, sač (Hr), Šimić, F., 19807722, silina (Hr), Šulek, B., 18791256, siljina (Hr), Šulek, B., 18791256, sinjavina (Hr), Šimić, F., 19807722, sinji vrbovnik (Hr), Šimić, F., 19807722, šilina (Hr), Šulek, B., 18791256, vrbovnik (Hr), Šulek, B., 18791256, vrbovnik siedasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vrbovnik sinjasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.