Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Isatis tinctoria L. ssp. canescens (DC.) Malag.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Isatis (seč (Hr), Nikolić, T., 201912707, vrbovnik (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sin. Fl. Ibér. 401 (1975)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Isatis canescens DC., sinonim (s), DC. in Lam., Fl. Franç., ed. 2, 5. 1815.

Common names: kupusac (Hr), Visiani, R., 18521686, silina (Hr), Visiani, R., 18521686, sivkasti vrbovnik (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.