Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Juncus articulatus L.

Order: Poales Small

Family: Juncaceae (sitače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, sitovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Juncus (sit (Hr), Nikolić, T., 201912707, bara (Hr), Šulek, B., 18791256, bičje (Hr), Šulek, B., 18791256, bika divja (Hr), Šulek, B., 18791256, set (Hr), Šulek, B., 18791256, setinec (Hr), Šulek, B., 18791256, sičika (Hr), Šulek, B., 18791256, sip (Hr), Šulek, B., 18791256, sit (Hr), Domac, R., 19944, sitak (Hr), Šulek, B., 18791256, sitek (Hr), Šulek, B., 18791256, sitina (Hr), Šulek, B., 18791256, sitinac (Hr), Horvatić, S., 19541819, sitinec (Hr), Šulek, B., 18791256, sitje (Hr), Šulek, B., 18791256, šašica (Hr), Šulek, B., 18791256, šašika (Hr), Šulek, B., 18791256, šćit (Hr), Šulek, B., 18791256, žuka vodena (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 327 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Juncus aquaticus All., sinonim (s) , Juncus aristiflorus Clairv., sinonim (s) , Juncus ascendens Host, sinonim (s) , Juncus castelli Tineo, sinonim (s) , Juncus eu-lampocarpus A. i G, sinonim (s) , Juncus geniculatus Schrank, sinonim (s) , Juncus gussonei Parl., sinonim (s) , Juncus isthmiacus Neck., sinonim (s) , Juncus lampocarpus Ehrh. ex Hoffm., sinonim (s), Deutschl. Fl. ed. 2, 1: 166 1800. , Juncus lampocarpus Hoffm., sinonim (s), Deutschl. Fl.: (1791) , Juncus lampocarpus Rchb., sinonim (s) , Juncus longicapsularis Chevall., sinonim (s) , Juncus macrocephalus Viv., sinonim (s) , Juncus nigritellus D. Don, sinonim (s) , Juncus pallidiflorus Beck, sinonim (s) , Juncus paniculatus Lucé, sinonim (s) , Juncus polycephalus D. Don, sinonim (s) , Juncus radicans Schur, sinonim (s) , Juncus repens Nolte, sinonim (s) , Juncus supinus Moench, sinonim (s), Enum. Pl. Hass. 1. 1777. , Juncus tricephalus Gay, sinonim (s) , Juncus uliginosus Roth, sinonim (s), Tent. Fl. Germ. 1. 1788.

Common names: člankoviti sit (Hr), Nikolić, T., 201912707, brulica (Hr), Šulek, B., 18791256, člankoviti sit (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.