Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Kernera saxatilis (L.) Sweet

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Kernera (kršika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kršika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Sweet, Hort. Brit., ed. 1 reissue: 467 (1827)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Robert Sweet

Synonyms: Alyssum alpinum Scop., sinonim (s) , Cochlearia saxatilis L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Kernera myagroides Medik., sinonim (s), Animadv. Bot. Valer. 2: 42. 1794.

Common names: kamenjarska kršika (Hr), Nikolić, T., 201912707, kamenjarska kršika (Hr), Domac, R., 19944, kriška usikasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kršika (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.