Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Kickxia spuria (L.) Dumort.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Kickxia (puzaljka (Hr), Nikolić, T., 201912707, puzaljka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Belg. 35 (1827)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Barthélemy Charles Joseph Dumortier

Synonyms: Antirrhinum spuria L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 613 (1753) , Cymbalaria spuria (L.) P. Gaertn., B. Mey. et Scherb., sinonim (s), Oekonom.-Techn. Fl. Wetterau 2: 398 (1800) , Cymbalaria spuria Gaertn., Mey. et Scherb., sinonim (s), Oekon. Fl. Wetterau 2: 398 1800. , Elatinoides spuria (L.) Wettst., sinonim (s), Nat. Pflanzenfam. (Engler & Prantl) 4(3b): 58. 1891 , Linaria spuria (L.) Mill., sinonim (s), Gard. Dict., ed. 8: no. 15 (1768)

Common names: neprava puzaljka (Hr), Nikolić, T., 201912707, bodkastolistni klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, neprava puzaljka (Hr), Domac, R., 19944, turščak vranski (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.