Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Knautia arvensis (L.) Coult.

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Dipsacaceae (češljigovine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, češljugovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, češljugovine (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Knautia (prženica (Hr), Nikolić, T., 201912707, prženica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Mém. Dipsac. 41 (1823)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Thomas Coulter

Synonyms: Knautia arvensis (L.) Coult. ssp. pseudolongifolia (Szabó) O.Schwarz, sinonim (s) , Knautia arvensis f. integrifolia, sinonim (s) , Knautia arvensis ssp. arvensis, sinonim (s) , Knautia arvensis ssp. polymorpha (Szabó) O. Schwarz, sinonim (s) , Knautia arvensis ssp. pratensis Rouy, sinonim (s) , Knautia arvensis var. polymorpha (F. W. Schmidt) Szábo, sinonim (s) , Knautia borderei Szabó, sinonim (s) , Knautia catalaunica Sennen ex Szabó, sinonim (s) , Knautia sylvatica auct. non Duby, sinonim (s) , Scabiosa arvensis L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 99 (1753) , Scabiosa arvensis var. integrifolia Becker, sinonim (s), Fl. Frankfurt: 317 (1828) , Scabiosa polymorpha F. W. Schmidt, sinonim (s), Fl. Boëm. 3: 76 (1794) , Trichera arvensis (L.) Schrader, sinonim (s)

Common names: poljska prženica (Hr), Nikolić, T., 201912707, češljasta prženica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, metljašica (Hr), Šulek, B., 18791256, obična prženica (Hr), Šimić, F., 19807722, poljska prženica (Hr), Domac, R., 19944, postenka (Hr), Šulek, B., 18791256, šemetljika (Hr), Šulek, B., 18791256, udovica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.