Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ajuga genevensis L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Ajuga (ivica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ivica (Hr), Domac, R., 19944, nitica divja (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 561 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Ajuga alpestris Dumort., sinonim (s), Fl. Belg. 1827. , Ajuga alpicola (Beck) Dalla Torre, sinonim (s), Alpenfl. 1899. , Ajuga alpina L., sinonim (s), Mant. Pl. 1. 1767. , Ajuga foliosa Tratt., sinonim (s), Arch. Gewächsk. 1. 1811. , Ajuga genevensis L. var. rosiflora (Opiz.), inclusive (incl.) , Ajuga genevensis var. alpicola Beck, sinonim (s), Fl. Nieder-Österreich 2. 1893. , Ajuga genevensis var. alpina (L.) Nyman, sinonim (s), Nym., Consp. Fl. Eur. 1881. , Ajuga genevensis var. arida Fr., sinonim (s), Novit. Fl. Suec. Alt. 1828. , Ajuga genevensis var. cryptostylon Lagr.-Foss. ex Nyman, nomen nudum (n. nud.), Nym., Consp. Fl. Eur. 1881. , Ajuga genevensis var. elatior Fr., sinonim (s), Novit. Fl. Suec. Alt. 1828. , Ajuga genevensis var. foliosa (Tratt.) Beck, sinonim (s), Fl. Nieder-Österreich 2. 1893. , Ajuga genevensis var. glabrifolia St.-Lag., sinonim (s), Étude Fl., ed. 8, 2. 1889. , Ajuga genevensis var. grossidens Briq., sinonim (s), Lab. Alp. Mar. 1891. , Ajuga genevensis var. integrifolia Sanio, sinonim (s), Term. Füz. 1889. 1889. , Ajuga genevensis var. longistyla St.-Lag., sinonim (s), Étude Fl., ed. 8, 2. 1889. , Ajuga glabrifolia (St.-Lag.) Bonnier, sinonim (s), Fl. Ill. France 9. 1927. , Ajuga interrupta Dulac, sinonim (s), Fl. Hautes-Pyrénées. 1867. , Ajuga lanata Mart. ex Steud., sinonim (s), Nomencl. Bot., ed. 2, 1. 1840. , Ajuga latifolia Host, sinonim (s), Host, Fl. Austriac. 2. 1831. , Ajuga montana Rchb., sinonim (s), Rchb., Fl. Germ. Excurs. 1831. , Ajuga pyramidalis Bull non L., sinonim (s) , Ajuga pyramidalis M. Bieb., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Taur.-Caucas. 2. 1808. , Ajuga rugosa Host., sinonim (s), Fl. Austriac. 2: 120. 1831 , Bugula alpina (L.) All., sinonim (s), Fl. Pedem. 1. 1785. , Bugula genevensis (L.) Crantz, sinonim (s), Crantz, Inst. Rei Herb. 1. 1766. , Bugula tomentosa Gilib., nomen invalidum (nom. inval.), Fl. Lit. Inch. 1. 1782. , Teucrium genevense (L.) Crantz, sinonim (s), Stirp. Austr. Fasc., ed. 2. 1763.

Common names: ledinska ivica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ledinska ivica (Hr), Domac, R., 19944, pčelinjak (Hr), Šulek, B., 18791256, pčelnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, podtrnka (Hr), Šulek, B., 18791256, podtrnkica (Hr), Šulek, B., 18791256, ranjčec (Hr), Šulek, B., 18791256, trava svetog Roka (Hr), Haračić, A., 1894783, trociepna ivica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.