Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ajuga reptans L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Ajuga (ivica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ivica (Hr), Domac, R., 19944, nitica divja (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 561 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Ajuga abnormis (Rouy) Prain, sinonim (s), Index Kew., Suppl. 4. 1913. , Ajuga alpina Fr., nomen illegitimum (n. illeg.), Novit. Fl. Suec. Mant. 3. 1842. , Ajuga barrelieri Ten., sinonim (s), Fl. Napol. 5. 1836. , Ajuga breviproles Borbás, sinonim (s), Term. Füz. 12. 1889. , Ajuga candolleana (Rouy) Prain, sinonim (s), Index Kew., Suppl. 4. 1913. , Ajuga densiflora Ten., sinonim (s), Fl. Napol. 5. 1836. , Ajuga hampeana A. Br. & Vatke, sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 22. 1872. , Ajuga pyramidalis Huds., nomen illegitimum (n. illeg.), Huds., Fl. Angl., ed. 1. 1762. , Ajuga repens Gueldenst. ex Ledeb., sinonim (s), Fl. Ross. 3. 1849. , Ajuga reptans subvar. densiflora Nyman, sinonim (s), Nym., Consp. Fl. Eur. 1881. , Ajuga reptans var. albiflora Tinant, sinonim (s), Fl. Luxemb. 1836. , Ajuga reptans var. alpina Nyman, sinonim (s), Nym., Consp. Fl. Eur. 1881. , Ajuga stolonifera Jeanb. & Timb.-Lagr., sinonim (s), Bull. Sci. Phys. Nat. Toulouse 3. 1876. , Ajuga vulgaris race candolleana Rouy, sinonim (s), Fl. France 11. 1909. , Ajuga vulgaris Rouy, nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. France 11. 1909. , Ajuga vulgaris ssp. abnormis Rouy, sinonim (s), Rouy & Foucaud, Fl. France 11: 229. 1909 , Bugula decumbens Mill., sinonim (s), Gard. Dict. ed. 8. 1768. , Bugula reptans (L.) Crantz, sinonim (s), Crantz, Inst. Rei Herb. 1. 1766. , Teucrium reptans (L.) Salisb., sinonim (s), Prodr. Stirp. Chap. Allerton. 1796.

Common names: puzava ivica (Hr), Nikolić, T., 201912707, gavez mali (Hr), 18471006, ivica (Hr), Hirc, D., 1908667, ivica puzava (Hr), Šimić, F., 19807722, puzajuća ivica (Hr), Domac, R., 19944, rano zelje (Hr), Šulek, B., 18791256, salata vodena (Hr), Šulek, B., 18791256, sodula mačija (Hr), Šulek, B., 18791256, sodula manja (Hr), 18471006, vriežovita ivica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.