Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lamium orvala L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Lamium (mrtvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kopriva divja (Hr), Šulek, B., 18791256, medić (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, mrtva kopriva (Hr), Domac, R., 19944, mrtvača (Hr), Šulek, B., 18791256, mrtvica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Syst. Nat. ed. 10: 1099 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lamium wettsteinii Rech., sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 1900. 1900. , Orvala lamioides DC., sinonim (s), Fl. Franç. 3. 1805.

Common names: velika mrtvica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kugača (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, mrtva kopriva (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, velecvjetni medić (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, velika mrtva kopriva (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.