Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Laser trilobum (L.) Borkh.

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Laser (timoj (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Botaniker (Halle) 246 (1795)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Moritz (Moriz) Balthasar,Moritz (Moriz) Balthasar Borkhausen,Borckhausen

Synonyms: Laserpitium trilobum L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Siler trilobum (L.) Crantz, sinonim (s), Crantz, Stirp. Austr. Fasc. 3. 1767.

Common names: trorežnjasti timoj (Hr), Nikolić, T., 201912707, bučevina (Hr), Šulek, B., 18791256, timoj (Hr), Horvatić, S., 19541819, trorežnjasti timoj (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.