Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lathyrus aphaca L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lathyrus (graholika (Hr), Nikolić, T., 201912707, graholika (Hr), Domac, R., 19944, grahorik (Hr), Šulek, B., 18791256, grašolika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kukavičica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 729 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lathyrus affinis Guss., sinonim (s) , Lathyrus aphaca L. var. affinis Ces., sinonim (s) , Lathyrus floribundus Velen., sinonim (s) , Lathyrus polyanthus Boiss. et Blanche in Boiss., sinonim (s) , Lathyrus pseudoaphaca Boiss., sinonim (s)

Common names: vitičasta graholika (Hr), Nikolić, T., 201912707, biskupić (Hr), Haračić, A., 1894783, grah konjski (Hr), Šulek, B., 18791256, grah lećnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, grah šešnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, grah zavrč (Hr), Šulek, B., 18791256, grašika (Hr), Šulek, B., 18791256, grašolika bezlistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, leća divja (Hr), Šulek, B., 18791256, nokata (Hr), Šulek, B., 18791256, nokata trava (Hr), Šulek, B., 18791256, nokatac (Hr), Šulek, B., 18791256, sočivica divja (Hr), Šulek, B., 18791256, vitičasta graholika (Hr), Domac, R., 19944, vitičasta kukavičica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.