Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lathyrus cicera L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lathyrus (graholika (Hr), Nikolić, T., 201912707, graholika (Hr), Domac, R., 19944, grahorik (Hr), Šulek, B., 18791256, grašolika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kukavičica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 730 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lathyrus aegaeus Davidov, sinonim (s), Davidov in Trav. Soc. Bulg. Sci. Nat. 8. 1915.

Common names: crvena graholika (Hr), Nikolić, T., 201912707, cacor (Hr), Šulek, B., 18791256, crvena graholika (Hr), Domac, R., 19944, crvena kukavičica (Hr), Domac, R., 19944, grašnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, grašolika ružičasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, hromac (Hr), Šulek, B., 18791256, kikerka (Hr), Šulek, B., 18791256, ozimac (Hr), Visiani, R., 18521686, romac (Hr), Visiani, R., 18521686

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.