Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lathyrus latifolius L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lathyrus (graholika (Hr), Nikolić, T., 201912707, graholika (Hr), Domac, R., 19944, grahorik (Hr), Šulek, B., 18791256, grašolika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kukavičica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 733 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lathyrus latifolius f. megalanthus A. i G., sinonim (s) , Lathyrus latifolius f. typicus Pospichal, sinonim (s) , Lathyrus megalanthus Steud., sinonim (s), Nomencl. Bot. ed. 2 2: 14 (1841) , Lathyrus membranaceus C. Presl, sinonim (s), C. Presl in J. Presl & C. Presl, Delic. Prag. 1822. , Lathyrus sylvestris ssp. latifolius (L.) Arcang., sinonim (s), Tabl. Syn. Pl. Vasc. Fl. France: 88 (1894)

Common names: širokolisna graholika (Hr), Nikolić, T., 201912707, boboluska (Hr), Šulek, B., 18791256, boboljuska (Hr), Haračić, A., 1894783, grah divji (Hr), Šulek, B., 18791256, grašolika širolistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, opnasta graholika (Hr), Domac, R., 19944, opnasta kukavičica (Hr), Domac, R., 19944, strina (Hr), Šulek, B., 18791256, širokolisnata graholika (Hr), Šimić, F., 19807722, velecvjetna graholika (Hr), Domac, R., 19944, velecvjetna kukavičica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.