Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lathyrus ochrus (L.) DC.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lathyrus (graholika (Hr), Nikolić, T., 201912707, graholika (Hr), Domac, R., 19944, grahorik (Hr), Šulek, B., 18791256, grašolika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kukavičica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Lam. et DC., Fl. Fr. ed. 3, 4: 578 (1805)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Pisum ochrus L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: žućkastobijela graholika (Hr), Nikolić, T., 201912707, grahunjak (Hr), Šulek, B., 18791256, grašolika jednocvjetna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, moškov (Hr), Šulek, B., 18791256, žućkastobijela graholika (Hr), Domac, R., 19944, žućkastobijela kukavičica (Hr), Domac, R., 19944, Cicerchia pisellina (It), Pignatti, S., 19823264

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.