Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lathyrus sylvestris L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lathyrus (graholika (Hr), Nikolić, T., 201912707, graholika (Hr), Domac, R., 19944, grahorik (Hr), Šulek, B., 18791256, grašolika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kukavičica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 733 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lathyrus angustifolius Medik., sinonim (s), Vorles. Churpfälz. Phys.-Ökon. Ges. 2: 358 (1787) , Lathyrus heterophyllus auct., sinonim (s) , Lathyrus platyphyllos Retz., sinonim (s), Prodr. Fl. Scand. ed. 2: no. 882 (1843)

Common names: šumska graholika (Hr), Nikolić, T., 201912707, grašolika sabljolistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šumska graholika (Hr), Domac, R., 19944, šumska kukavičica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.