Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lathyrus tuberosus L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lathyrus (graholika (Hr), Nikolić, T., 201912707, graholika (Hr), Domac, R., 19944, grahorik (Hr), Šulek, B., 18791256, grašolika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kukavičica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 732 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: gomoljasta graholika (Hr), Nikolić, T., 201912707, gomoljasta graholika (Hr), Domac, R., 19944, gomoljasta kukavičica (Hr), Domac, R., 19944, grašica crvena (Hr), Šulek, B., 18791256, hrmen (Hr), Šulek, B., 18791256, jaz (Hr), Šulek, B., 18791256, krmski kruh (Hr), Šulek, B., 18791256, orišac (Hr), Šulek, B., 18791256, orišak zemaljski (Hr), Šulek, B., 18791256, putnica (Hr), Šulek, B., 18791256, saz (Hr), Šulek, B., 18791256, staz (Hr), Šulek, B., 18791256, vereza (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.