Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lathyrus vernus (L.) Bernh.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lathyrus (graholika (Hr), Nikolić, T., 201912707, graholika (Hr), Domac, R., 19944, grahorik (Hr), Šulek, B., 18791256, grašolika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kukavičica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Verz. 248 Erfurt: 247 (1800)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Jakob Bernhardi

Synonyms: Lathyrus gracilis (Gaudin) Ducommun, sinonim (s) , Lathyrus vernus ssp. flaccidus Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital., ed. 2: 522 (1894) , Orobus flaccidus Ser., sinonim (s), DC., Prodr. 2: 377 (1825) , Orobus gracilis Gaudin, sinonim (s), Fl. Helv. 4: 500 (1829) , Orobus vernus L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: proljetna graholika (Hr), Nikolić, T., 201912707, grah gorski (Hr), Šulek, B., 18791256, graholika (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, grahor (Hr), Šulek, B., 18791256, grašek (Hr), Šulek, B., 18791256, grešac (Hr), Šulek, B., 18791256, kukavičica (Hr), Šulek, B., 18791256, kukavičica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, orešac proljetni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, proljetna graholika (Hr), Domac, R., 19944, proljetna kukavičica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.