Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lavatera arborea L.

Order: Malvales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Malvaceae (sljezovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Lavatera (stola (Hr), Nikolić, T., 201912707, stola (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 690 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Malva arborea (L.) Webb et Berthel., sinonim (s), Hist. Nat. Iles Canaries (Phytogr.). i. 30. 1836 [29 Sep 1836]

Common names: drvolika stola (Hr), Nikolić, T., 201912707, drvolika stola (Hr), Domac, R., 19944, slez veli (Hr), Haračić, A., 1894783, sliz dubčati (Hr), Šulek, B., 18791256, sliz veli (Hr), Šulek, B., 18791256, sljez dubni (Hr), Šulek, B., 18791256, sljez veliki (Hr), Šulek, B., 18791256, stola drvenasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.