Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Legousia speculum-veneris (L.) Chaix

Order: Asterales Link

Family: Campanulaceae (zvončanice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zvončići (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Legousia (zrcalica (Hr), Nikolić, T., 201912707, zrcalica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Pl. Vap. 34 (1785)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Dominique Chaix

Synonyms: Campanula speculum - veneris L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 168 (1753) , Legousia speculum Fisch. ex A.DC., sinonim (s), Monogr. Campan. 347. 1830 [5 or 6 May 1830] , Prismatocarpus speculum (L.) L'Her., sinonim (s) , Specularia speculum DC., sinonim (s), Monogr. Campan.: 346 (1830) , Specularia speculum-veneris (L.) Tanfani, sinonim (s), Parl., Fl. Ital. 8: 139 (1888)

Common names: venerina zrcalica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kokošinja jatrica (Hr), Šulek, B., 18791256, ljubidrag (Hr), Šulek, B., 18791256, venerina zrcalica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.