Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Leonurus cardiaca L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Leonurus (srčenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, srčenica (Hr), Domac, R., 19944, srdčanica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 584 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: prava srčenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kopriva od sarca (Hr), 18471006, kopriva od srca (Hr), Šulek, B., 18791256, koprivina (Hr), Šulek, B., 18791256, kraknica (Hr), 18471006, prava srčenica (Hr), Domac, R., 19944, sarčenica (Hr), 18471006, srčanica (Hr), Šulek, B., 18791256, srčanica obična (Hr), Pahlow, M., 19897748, srčenica (Hr), Šulek, B., 18791256, srčenika (Hr), Šulek, B., 18791256, srdaljka (Hr), Šulek, B., 18791256, trava od kraknice (Hr), 18471006, trociepna srdčanica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.