Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Leucojum aestivum L.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Leucojum (drijemovac (Hr), Nikolić, T., 201912707, drijemovac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Nat. 10 (2): 975 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Nivaria aestivalis Moench, sinonim (s) , Nivaria monadelpha Medik., sinonim (s)

Common names: ljetni drijemovac (Hr), Nikolić, T., 201912707, bjela ljubica (Hr), Visiani, R., 18425573, dremovac (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, drijemovac (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, drinovac (Hr), Visiani, R., 18425573, ljetni drijemovac (Hr), Domac, R., 19944, pelečica (Hr), Grlić, Lj., 19795505, sunovrat (Hr), Grlić, Lj., 19795505

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.