Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lilium martagon L.

Order: Liliales Perleb

Family: Liliaceae (lierovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, lukovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljiljani (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Lilium (ljiljan (Hr), Nikolić, T., 201912707, lijer (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljiljan (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 303 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lilium alpinum Kit., sinonim (s), (1863) , Lilium boissieri Orph. ex Nyman, sinonim (s) , Lilium martagon ssp. alpinum (Kit.) Priszter, sinonim (s)

Common names: zlatni ljiljan (Hr), Nikolić, T., 201912707, glavica zlatna (Hr), Šulek, B., 18791256, grančica (Hr), Šulek, B., 18791256, grančica divje brune (Hr), Šulek, B., 18791256, granica divja (Hr), Šulek, B., 18791256, lilia crljena (Hr), Šulek, B., 18791256, ljiljan divji (Hr), Šulek, B., 18791256, ljiljan zlatan (Hr), Šugar, I., 19941985, trava kukavičja (Hr), Šulek, B., 18791256, turska čalma (Hr), Šugar, I., 19941985, vrtoglav (Hr), Šugar, I., 19941985, zelje kukavičje (Hr), Šulek, B., 18791256, zlatan (Hr), Domac, R., 19944, zlatan (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, zlatni ljiljan (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, zlatoglav (Hr), Šulek, B., 18791256, zlatoglavi lijer (Hr), Šugar, I., 19941985, martagon lily (En), Grey-Wilson, C.; Blamey, M., 19957399

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.