Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Myriolepis ferrulacea (L.) Lledó, Erben et M. B. Crespo

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Plumbaginaceae (vranomilke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vranjemili (Hr), Horvatić, S., 19541819, vranjemiline (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Myriolepis (travulja (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Taxon 52(1): 71 (2003)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. ? Lledó3. M. Erben4. Manuel B.,Manuel B. Crespo,Crespo-Killalba

Synonyms: Statice ferulacea L., sinonim (s), Sp. Pl., ed. 2: 396. 1762

Common names: ljuskava travulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljuskava travulja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šibasta mrižica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.