Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Limonium narbonense Mill.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Plumbaginaceae (vranomilke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vranjemili (Hr), Horvatić, S., 19541819, vranjemiline (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Limonium (mrižica (Hr), Nikolić, T., 201912707, mrižica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Gard. dict. ed. 8 Limonium no.2 (1768)

Taxon author(s) . Philip Miller

Synonyms: Limonium angustifolium (Tausch) Degen, sinonim (s) , Limonium angustifolium (Tausch) Turrill, sinonim (s), Bull. Misc. Inform. Kew 1937: 252 (1937) , Limonium majus auct., sinonim (s), sensu Med Checkl. 4 Ref. 50 , Limonium meyeri auct., sinonim (s), sensu Med Checkl. 4 Ref. 64 , Limonium serotinum (Rchb.) Erben, ? (dvojbeno), Mitt. Bot. Staatssamml. München 14: 411 (1978). , Limonium serotinum (Reichenb.) Pignatti, sinonim (s), Giorn. Bot. Ital. 107: 220 (1973) , Limonium vulgare auct., sinonim (s), sensu Med Checkl. 4 Ref. 13 16 44 47 53 , Limonium vulgare Miller ssp. serotinum (Reichenb.) Gams in Hegi, sinonim (s) , Statice angustifolia auct., vix Tausch, sinonim (s) , Statice behen auct., sinonim (s), sensu Med Checkl. 4 Ref. 12 61 , Statice brunii Guss., sinonim (s), Ann. Bot. (Rome) 7: 228 (1909) , Statice limonium L. var. macroclada Boiss., sinonim (s) , Statice serotina Reichenb., sinonim (s), Iconogr. Bot. Pl. Crit. 8: 21. 1830

Common names: narbonska mrižica (Hr), Nikolić, T., 201912707, vranjemil carljeni (Hr), 18471006

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.