Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Linaria genistifolia (L.) Mill.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Linaria (lanilist (Hr), Nikolić, T., 201912707, klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lanilist (Hr), Domac, R., 19944, traven (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Gard. Dict. ed 8, no 14 (1768)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Philip Miller

Synonyms: Antirrhinum genistifolium L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Linaria genistifolia ssp. genistifolia, sinonim (s) , Linaria genistifolia var. angustifolia K. Koch, sinonim (s), Linnaea 22: 715 (1849)

Common names: trobridi lanilist (Hr), Nikolić, T., 201912707, kopljastolistni klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trobridi lanilist (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.