Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Linaria vulgaris Mill.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Linaria (lanilist (Hr), Nikolić, T., 201912707, klobučac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, lanilist (Hr), Domac, R., 19944, traven (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Gard. Dict. ed 8, no. 1 (1768)

Taxon author(s) 1. Philip Miller

Synonyms: Antirrhinum linaria L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Linaria acutiloba Fischer, inclusive (incl.)

Common names: obični lanilist (Hr), Nikolić, T., 201912707, dubčac (Hr), Šulek, B., 18791256, janjičnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, katalinka (Hr), Šulek, B., 18791256, konopljac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, konopljanka (Hr), 18471006, lančac (Hr), Šulek, B., 18791256, lanika (Hr), Šulek, B., 18791256, lanilist (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, lanuga (Hr), Šulek, B., 18791256, mačica mala (Hr), Šulek, B., 18791256, obični lanilist (Hr), Domac, R., 19944, pišalica (Hr), Šulek, B., 18791256, pišalka (Hr), Šulek, B., 18791256, planak (Hr), 18471006, predivce malo (Hr), Šulek, B., 18791256, predivica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.