Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Linum perenne L.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Linaceae (lanovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, lanovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Linum (lan (Hr), Nikolić, T., 201912707, lan (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 277 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Linum bavaricum Schultz, sinonim (s), (1838) , Linum darmstadinum Alef., sinonim (s), Bot. Zeitung (Berlin) 25: 252 (1867) , Linum perenne L. s. l. p. p., pro-parte sinonim (pp.) , Linum perenne ssp. perenne, sinonim (s)

Common names: višegodišnji lan (Hr), Nikolić, T., 201912707, lan criepasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, višegodišnji lan (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.