Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Listera cordata (L.) R. Br.

Order: Asparagales Link

Family: Orchidaceae (kačunovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, kaćuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Listera (čopotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, čopotac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in W. T. Aiton, Hort. Kew. ed. 2 (5): 201 (1813)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Robert Brown

Synonyms: Cordiophyllum cordatum Ehrh., sinonim (s) , Diphyllum cordatum Beck, sinonim (s) , Epipactis bifolium Haller f., sinonim (s) , Epipactis cordata All., sinonim (s), Fl. Pedem. 2: 152. 1785 , Neottia cordata Rich., sinonim (s) , Ophrys cordata L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 946 (1753)

Common names: srcasti čopotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, srcasti čopotac (Hr), Šugar, I., 19941985, srcoliki čopotac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.