Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lolium perenne L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lolium (ljulj (Hr), Nikolić, T., 201912707, drost (Hr), Šulek, B., 18791256, juj (Hr), Šulek, B., 18791256, kusorepac (Hr), Šulek, B., 18791256, lulj (Hr), Šulek, B., 18791256, ljulika (Hr), Šulek, B., 18791256, ljulka (Hr), Šulek, B., 18791256, ljulj (Hr), Domac, R., 19944, ljuljak (Hr), Šulek, B., 18791256, pljevel (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 83 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Festuca anglica E. H. L. Krause, sinonim (s), Bot. Centralbl. 78: 340 (1898) , Lolium perenne var. tenue (L.) Huds., sinonim (s), Fl. Angl., ed. 2, 1: 55 (1778) , Lolium tenue L., sinonim (s), Sp. Pl., ed. 2: 122 (1762) , Lolium vulgare Host, sinonim (s), Icon. Descr. Gram. Austriac. 1: 25 (1801)

Common names: višegodišnji ljulj (Hr), Nikolić, T., 201912707, engleska trava (Hr), Anonymus, 19847744, engleski ljulj (Hr), Kvakan, P., 19527738, lulj divji (Hr), Šulek, B., 18791256, ljulj mišji (Hr), Šulek, B., 18791256, ljulj utrinac (Hr), Kvakan, P., 19527738, ljuljak (Hr), Šulek, B., 18791256, ljuljica (Hr), Šulek, B., 18791256, višegodišnji ljulj (Hr), Domac, R., 19944, Lolch (De), Anonymus, 19847744, English bluegrass (En), Anonymus, 19847744, English rye grass (En), Anonymus, 19847744, ever grass (En), Anonymus, 19847744, perennial rye-grass (En), Anonymus, 19847744, ray grass (En), Anonymus, 19847744, red dare (En), Anonymus, 19847744, red darnel (En), Anonymus, 19847744, red ray (En), Anonymus, 19847744, rye-grass (En), Anonymus, 19847744, ivraie (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.