Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lonicera caprifolium L.

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Caprifoliaceae (kozokrvnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lonicera (kozokrvina (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozja krv (Hr), Domac, R., 19944, kozokrvina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 173 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Caprifolium italicum Medik., sinonim (s)

Common names: prava kozokrvina (Hr), Nikolić, T., 201912707, božje drievce (Hr), Šulek, B., 18791256, božje drvce (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, čemin divji (Hr), Šulek, B., 18791256, kozja krv (Hr), Šulek, B., 18791256, kozja krv (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, kruh stari (Hr), Šulek, B., 18791256, kukuvača (Hr), Šulek, B., 18791256, likovac (Hr), Šulek, B., 18791256, mleko kukuvačino (Hr), Šulek, B., 18791256, orlovi nokti (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, prava kozja krv (Hr), Domac, R., 19944, prava kozokrvina (Hr), Domac, R., 19944, vez kukavičji (Hr), Šulek, B., 18791256, voča lika (Hr), Šulek, B., 18791256, voče liko (Hr), Šulek, B., 18791256, vučje liko (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.