Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lophochloa cristata (L.) Hyl.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lophochloa (krestuša (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Bot. Not. 1953: 355 (1953)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Nils Hylander

Synonyms: Koeleria phleoides (Vill.) Pers., sinonim (s) , Koeleria phleoides Pers. var. robusta Borb., sinonim (s)

Common names: jednogodišnja krestuša (Hr), Nikolić, T., 201912707, jednogodišnja smilica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.