Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lotus corniculatus L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Lotus (svinjduša (Hr), Nikolić, T., 201912707, gladjovina (Hr), Šulek, B., 18791256, smiljkita (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, svinduša (Hr), Domac, R., 19944, svinjduša (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 775 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lotus ambiguus Besser ex Spreng., sinonim (s) , Lotus arvensis Pers., sinonim (s), Pers. in Ann. Bot. (Usteri) 14. 1795. , Lotus balticus Miniaev, sinonim (s), Miniaev in Bot. Mater. Gerb. Glavn. Bot. Sada RSFSR. 18. 1957. , Lotus carpetanus Lacaita, sinonim (s) , Lotus caucasicus Kuprian., sinonim (s), Kuprian. in Kom., Fl. USSR 11. 1941. , Lotus corniculatus f. ciliatus Koch, sinonim (s) , Lotus corniculatus f. genuinus Pospichal, inclusive (incl.) , Lotus corniculatus L. subsp. corniculatus proles longipes Samp. pro parte, sinonim (s) , Lotus corniculatus var. ciliatus (Ten.) W. D. J. Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv.: 177 (1835) , Lotus komarovii Miniaev, sinonim (s), Miniaev in Bot. Mater. Gerb. Glavn. Bot. Sada RSFSR. 18. 1957. , Lotus olgae Klokov, sinonim (s), Klokov in Bot. Mater. Gerb. Glavn. Bot. Sada RSFSR. 21. 1961. , Lotus ruprechtii Miniaev, sinonim (s), Miniaev in Bot. Mater. Gerb. Glavn. Bot. Sada RSFSR. 18. 1957. , Lotus tauricus Juz., sinonim (s), Juz. in Bot. Mater. Gerb. Glavn. Bot. Sada RSFSR. 14. 1951. , Lotus ucrainicus Klokov, sinonim (s) , Lotus zhegulensis Klokov, sinonim (s), Klokov in Bot. Mater. Gerb. Glavn. Bot. Sada RSFSR. 15. 1953.

Common names: roščićava svinjduša (Hr), Nikolić, T., 201912707, bubić (Hr), Šulek, B., 18791256, grašica divja (Hr), Šulek, B., 18791256, petriček (Hr), Šulek, B., 18791256, roščićava djetelina (Hr), Domac, R., 19944, roščićava svinduša (Hr), Forenbacher, S., 19985836, smiljka (Hr), Šimić, F., 19807722, smiljkita (Hr), Šimić, F., 19807722, smiljkita rožkasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, svinduh (Hr), Šulek, B., 18791256, svinđuša (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, svinjduša (Hr), Šulek, B., 18791256, zvizdan (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.