Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ludwigia palustris (L.) Elliott

Order: Myrtales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Onagraceae (pupaljice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ludwigia (mekčina (Hr), Nikolić, T., 201912707, mekčina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sketch Bot. South Carol. Georgia 1: 211 (1817)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Stephen Elliott

Synonyms: Isnardia ascendens Hall ex Eaton et Wright, sinonim (s), N. Am. Botan.: 285 (1840) , Isnardia palustris L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 120 (1753) , Jussiaea isnardia E. H. L. Krause, nomen illegitimum (n. illeg.), Sturm, Deutschl. Fl., ed. 2, 9: 185 (1901) , Ludwigia apetala Walter, sinonim (s), Fl. Carol.: 89 (1788) , Ludwigia nitida Michx., sinonim (s), Fl. Bor.-Amer. 1: 87 (1803)

Common names: mekčina (Hr), Horvatić, S., 19541819, mekčina pozemljuša (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, močvarna mekčina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.