Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Luronium natans (L.) Rafin.

Order: Alismatales R. Br. ex Bercht. et J.Presl

Family: Alismataceae (žabočuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Luronium (luronia (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Autikon Bot. 63 (1840)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Rafin.

Synonyms: Alisma natans L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 343 (1753) , Elisma natans (L.) Buchenau, sinonim (s), Jahrb. Wiss. Bot. 7: 25 (1868)

Common names: plutajuća luronia (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.