Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Luzula pilosa (L.) Willd.

Order: Poales Small

Family: Juncaceae (sitače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, sitovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Luzula (bekica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bekica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Enum. Pl. Horti Berol. 393 (1809)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Juncus pilosus L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 329 (1753) , Juncus vernalis Reichard, sinonim (s), Fl. Moeno-Francof. 2: 182 (1778) , Luzula vernalis (Reichard) DC., sinonim (s), Lam. et DC., Fl. Franç., ed. 3, 3: 160 (1805)

Common names: dlakava bekica (Hr), Nikolić, T., 201912707, dlakava bekica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.