Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lycopus europaeus L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Lycopus (vukonog (Hr), Nikolić, T., 201912707, vučja noga (Hr), Domac, R., 19944, vučjasapka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 21 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Lycopus europaeus L. var. mollis Kern., sinonim (s) , Lycopus europaeus ssp. menthifolius (Mabille) Skalický, sinonim (s) , Lycopus mollis A. Kern., sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 16. 1866.

Common names: obični vukonog (Hr), Nikolić, T., 201912707, češljasta vučjasapka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, obična vučja noga (Hr), Domac, R., 19944, vučja noga (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.