Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Maianthemum bifolium (L.) F. W. Schmidt

Order: Asparagales Link

Family: Asparagaceae

Genus: Maianthemum (pocijep (Hr), Nikolić, T., 201912707, pocjep (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Boëm. 4: 55 (1794)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Franz Wilibald Schmidt

Synonyms: Convallaria bifolia L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 816 (1753) , Majanthemum bifolium F. W. Schmidt. var. trifolium Baenitz, sinonim (s), Schriften Konigl. Phys.-Okon. Ges. Konigsberg , Smilacina cordifolia Becker, nomen illegitimum (n. illeg.), (1828)

Common names: dvolisni pocijep (Hr), Nikolić, T., 201912707, dvolisni pocijep (Hr), Domac, R., 19944, pocijep (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.