Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Malcolmia chia (L.) DC.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Malcolmia (ljubovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubovka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Reg. Veg. Syst. Nat. 2: 440 (1821)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Cheiranthus chius L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Malcolmia orsiniana (Ten.) Ten., ? (dvojbeno)

Common names: sredozemna ljubovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubovka dlakava (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, sredozemna ljubovka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.