Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Malus pumila Mill.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Malus (jabuka (Hr), Nikolić, T., 201912707, jabuka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Gard. Dict., ed. 8: Malus no. 3 (1768)

Taxon author(s) 1. Philip Miller

Synonyms: Malus sylvestris ssp. mitis (Wallr.) Mansf., sinonim (s) , Pyrus malus L., sinonim (s) , Pyrus malus var. mitis Wallr., sinonim (s), Sched. Crit. 1: 215 (1822)

Common names: obična jabuka (Hr), Nikolić, T., 201912707, jabuka (Hr), Hirc, D., 1910670, jabalka (En), Haračić, A., 1894783

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.