Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Marrubium vulgare L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Marrubium (tetrljan (Hr), Nikolić, T., 201912707, andara (Hr), Šulek, B., 18791256, andarac (Hr), Šulek, B., 18791256, macina trava (Hr), Horvatić, S., 19541819, marulja (Hr), Domac, R., 19944, teterljan (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, tetrljan (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 583 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Marrubium apulum Ten., sinonim (s), Fl. Napol. 1811. , Marrubium ballotoides Boiss. et Balans, sinonim (s) , Marrubium vulgare ssp. apulum (Ten.) H. Lindb. f., sinonim (s)

Common names: obični tetrljan (Hr), Nikolić, T., 201912707, bijela trava (Hr), Šimić, F., 19807722, desetzubni teterljan (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, gorčika (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, jetrena trava (Hr), Šulek, B., 18791256, jetrenjača (Hr), Šulek, B., 18791256, kadulja dobra (Hr), 18471006, kopriva mrtva (Hr), Šulek, B., 18791256, krkočitac (Hr), Šulek, B., 18791256, macina trava (Hr), Šimić, F., 19807722, marudiga (Hr), Šulek, B., 18791256, marula (Hr), 18471006, marulj (Hr), Šulek, B., 18791256, marulja (Hr), Šimić, F., 19807722, obična marulja (Hr), Domac, R., 19944, obični tetrljan (Hr), Domac, R., 19944, ošja metina (Hr), Šulek, B., 18791256, pepeljuha (Hr), Šulek, B., 18791256, slanovitac (Hr), Šulek, B., 18791256, smardušina (Hr), Šulek, B., 18791256, smradejna (Hr), Šulek, B., 18791256, smradejna crna (Hr), Šulek, B., 18791256, tetrljan (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, tetrljen (Hr), Šimić, F., 19807722, ždest prašćji (Hr), 18471006, žukovreć (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.