Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Matthiola incana (L.) W. T. Aiton

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Matthiola (ljubičina (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubica (Hr), Šulek, B., 18791256, ljubičina (Hr), Domac, R., 19944, vihojla (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: in Aiton, Hort. Kew. ed. 2. 4: 119 (1812)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. William Townsend Aiton

Synonyms: Cheiranthus annuus L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Cheiranthus fenestralis L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Cheiranthus graecus Pers., sinonim (s), Pers., Syn. Pl. 2. 1806. , Cheiranthus incanus L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Matthiola annua (L.) Sweet, sinonim (s), Sweet, Hort. Suburb. Lond. 1818. , Matthiola fenestralis (L.) R. Br., sinonim (s), R. Br. in Aiton, Hortus Kew., ed. 2, 4. 1812.

Common names: sivkasta ljubičina (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubica biela (Hr), Šulek, B., 18791256, ljubičina jednoljetna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, sivkasta ljubičina (Hr), Domac, R., 19944, vihojla biela (Hr), Šulek, B., 18791256, vihojla crljena (Hr), Šulek, B., 18791256, viola bela (Hr), Šulek, B., 18791256, viola bjela i čarljena (Hr), Visiani, R., 18521686, viola crljena (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.