Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Medicago arabica (L.) Huds.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Medicago (vija (Hr), Nikolić, T., 201912707, ditelina (Hr), Šulek, B., 18791256, dunjica (Hr), Domac, R., 19944, vija (Hr), Domac, R., 19944, Schneckenklee (De), Anonymus, 19847744, alfalfa (En), Anonymus, 19847744, medick (En), Anonymus, 19847744, luzerne (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Fl. Angl. 288 (1762)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. William Hudson

Synonyms: Medicago maculata Willd., sinonim (s), Willd., Sp. Pl. 3. 1802. , Medicago polymorpha var. arabica L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: arapska vija (Hr), Nikolić, T., 201912707, arapska dunjica (Hr), Domac, R., 19944, arapska vija (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.