Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Melampyrum arvense L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Melampyrum (urodica (Hr), Nikolić, T., 201912707, livadar (Hr), Horvatić, S., 19541819, urodica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 605 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Melampyrum arvense ssp. arvense s. str., sinonim (s) , Melampyrum arvense ssp. pseudobarbatum (Schur) Beck, sinonim (s), Fl. Nieder-Österreich 2: 1609 (1893) , Melampyrum arvense ssp. schinzii Ronniger, sinonim (s), Vierteljahresschr. Naturf. Ges. Zürich 55: 310 (1910) , Melampyrum arvense ssp. semleri (Ronniger et Poeverl.) Ronniger, sinonim (s), Vierteljahresschr. Naturf. Ges. Zürich 55: 311 (1910) , Melampyrum arvense var. arvense, sinonim (s) , Melampyrum arvense var. pseudobarbatum (Schur) Beck, sinonim (s), Fl. Nieder-Österreich 2: 1609 (1893) , Melampyrum arvense var. schinzii (Ronniger) Hartl, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur., ed. 2, 6(1): 444 (1974) , Melampyrum arvense var. semleri (Ronniger) Hartl, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur., ed. 2, 6(1): 444 (1974) , Melampyrum pseudobarbatum Schur, sinonim (s), in Verh. Mitt. Siebenb. Ver. Naturw. 4: 56. 1853. , Melampyrum schinzii Ronniger, sinonim (s), Schinz et R. Keller, Fl. Schweiz, ed. 3, 1: 520 (1909) , Melampyrum semleri Ronniger et Poeverl., sinonim (s), Allg. Bot. Z. Syst. 13: 179 (1907)

Common names: poljska urodica (Hr), Nikolić, T., 201912707, črnulc (Hr), Šulek, B., 18791256, pjegava urodica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, poljska urodica (Hr), Domac, R., 19944, pšenica črna (Hr), Šulek, B., 18791256, šena (Hr), Šulek, B., 18791256, vuk (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.