Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Melampyrum barbatum Willd.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Melampyrum (urodica (Hr), Nikolić, T., 201912707, livadar (Hr), Horvatić, S., 19541819, urodica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 3: 198 (1800)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Melampyrum barbatum Waldst. et Kit. ex Willd. ssp. filarszkyanum (Soó) Soó, sinonim (s) , Melampyrum barbatum Waldst. et Kit. ex Willd. ssp. kitaibelii (Soó) Soó, sinonim (s)

Common names: krška urodica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bradasta urodica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.